JATKY ČESKÝ BROD a.s.Jateční 316, 282 01 Český Brod, tel.: 321 622 326, tel./fax: 321 622 205, e-mail: jatky@volny.cz, web: www.jatkycb.cz

JATKY Český Brod a.s

Jsme česká společnost se specializací na vepřovu porážku. Vykupujeme zdravá prasata výhradně od českých chovatelů. Zaručujeme Vám opravdu zdravé maso, porážka a celý proces zpracování je pod přísnou veterinární kontrolou.

Moderní prostory jatek byly postaveny a uvedeny do provozu v roce 1996. Během let se areál výrazně rozšířil a modernizoval, tím se zvětšila
i kapacita jatek.
Zaměstnáváme spolehlivé zaměstnance, nakupujeme zdravá zvířata, používáme moderní technologie, výsledkem je maso vysoké kvality.

Kvalitní vepřové maso můžete koupit v našich prodejnách a prodejnách Rabbit. Dodáváme vepřové maso téměř po celé České republice
a spolupracujeme s obchodní řetězcem GLOBUS. Díky příznivým reakcím víme, že jsou naši zákazníci spokojeni. Máte-li zájem o jakoukoliv spolupráci kontaktujte nás, rádi a ochotně se s Vámi domluvíme. Nahlédněte také do sekce Ceník, kde jsou přehledně uvedeny ceny jednotlivého zboží.

 

 

 

Projekt „Je to maso“ přináší zajímavé informace o mase a vyvrací mýty a polopravdy

Jste milovníky masa a rádi si na něm pochutnáte? Je pro vás maso nezbytnou složkou potravy a nedáte na něj dopustit? Pak možná hledáte místo, kde se o masu dozvíte úplně vše. Na nově vzniklém webu www.jetomaso.cz najdete zajímavý obsah, který se věnuje masu od A do Z.

 Maso. V užším slova smyslu znamená kosterní svalovinu zvířat s přirozeně obsaženým tukem a pojivovými tkáněmi, v tom širším se jedná o veškeré poživatelné části těl živočichů, které jsme si určili pro svou výživu. To asi nezní moc libozvučně, ale faktem je, že maso je celosvětově jednou z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších potravin. Cenné je především pro obsah biologicky hodnotných bílkovin a látek budujících organismus. Kromě vitamínů skupiny B dodává našemu tělu některé minerály, např. železo, zinek nebo fosfor, a to ve snadno využitelné formě. Jeho role v naší výživě je tak zkrátka nepostradatelná, nechceme-li se spolehnout na náhražky, kterými ho lze do jisté míry v dnešní době nahradit. Výjimečnou se pro nás stává jeho chuť, která nám jednoduše učarovala a láká nás již více než 2 000 000 let. Každý labužník si rád pochutná na mase, a je jedno, zda se jedná o vepřové, hovězí, drůbeží nebo třeba zvěřinu. Ať už chceme nebo ne, stalo se součástí rozličných světových kultur. S tím souvisí i různé způsoby jeho přípravy, mezi které patří vaření, pečení, dušení, grilování, sušení nebo uzení. Co kraj, to jiný mrav – i to je na mase a jeho přípravě tak lákavé.

 Tak jako je každé maso rozdílné, odlišné jsou i názory v pohledu na něj. Celý svět obletují kontroverzní názory, mýty a nepravdy. Úvodní slova o místu pro všechny masožravce ovšem mýty nejsou a naší ctí je vám takové místo představit. Najdete zde spoustu užitečných tipů, rad a zajímavostí ze světa masa. Buďte u odhalení mýtů, zjistěte, co jste ještě o masu nevěděli a staňte se profesionály v oblasti jeho nákupu i přípravy. Navštivte webovou stránku projektu Je to maso a přesvědčte se, že tento projekt pro vás z masa vaří ten nejzajímavější a nejhodnotnější obsah, který najdete na jednom místě pohromadě.